apartment, ubytovanie

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  lázně podle Slovenkých krajů  > lázně v bansko bystrickém kraji

Část turistické sekce ubytování slovensko - lázně v bansko bystrickém kraji

      Ubytování v lázních v bansko bystrickém kraji
Slovensko a nabídka vyššího ubytovacího standardu  
 

lázně Brusno

Tady prezentuji článek o lázních Brusno. Jde o nabídku kvalitního ozdaravovacího odpočinku v lázních pro ty kteří hledají neradiční sféru dovolené - ubytování Slovensko. Brusno leží v horách Slovenského rudohoří. Nachází se tady monerální prameny s teplotou do 20 °C. Chemické složení je uhličitého, hydrouhličitanovo-sírového, vápenato-sodno-horečnatého, hypotonického studeného původu. Voda blahodárne vplýva na oběhové, zažívací a pohybové ústrojí.

Přilehlý park je výborné zákoutí oddechu. Okolí lázní je lesnaté, vhodné na pěší turistiku a cykloturistiku. Je možné využít i sportovních ihrisk, nebo vzhlédnou kulturní a historické památky. Konají sa tady koncerty a taneční večery. Tito lázne jsou jedním z typů jak strávit zdravou dovolenou a nabízí využít jeden ze segmentů nmožiny - ubytování Slovensko. Na dalších stranách jsou popsané další lázne, nebo turistické destinace na Slovensku.

 
pozadí pozadí

        Dovolená v lázních v bansko bystrickém kraji
Objevte nové ubytování na Slovensku  
 

lázně Čiž

Více významové ubytování Slovensko v této sekci sjednotím na opys lázní Čiž. Na Slovensku je možné navštívit mnoho oblastí. Vrchoviny, velehory, nížinnú faunu a floru. Přírodní dary působíci na zdraví lidí jsou nesporne lázne. Navštivte lázne Čiž. Nacházejí se v Rimavské kotline na Podunajské Nížine. Svou minerální vodou zloženou z chloridu, sody, jódu, železa léči nemoci pohybového ústrojí a některé nemoci oběhového ústrojí.

Okolí je vhodné na různé turistické tury, nacházeji se tady sportovní ihriska. Můžete navštívit středověké památky jako hrad, múzeá, kostoly. K příjemnému pobytu přispívá i bioklíma rovinatého kraje.

Jak turistický obor ubytování Slovensko může přinést ve svých službách neco na víc? Myslím že jsou to zejména nově vystavěné rekreační zařízení a kvalita jejich okolí. Na dalších stranách jsou spomenuty penziony a hotely v městách podle krajú Slovenska.

 
pozadí pozadí

        Ubytovací kapacity v lázních v bansko bystrickém kraji
Slovensko a nabídka zajímavého ubytovacího standardu  
 

lázně Dudince

Tady se můžete dočíst neco o části z cestovatelské témy ubytování Slovensko. Nabízím článek s popsanými podrobnosti o lázních v Dudincích. Dovolená a pěkné ubytování v lázních může být dobrá myšlenka na odreagování se. Lázne Dudince leží u Krupinské planiny a Ipeľské pahorkatiny. Podzemní minerální vody léčí pohybové ústrojí, žaludek, krevní tlak, dýchací cesty, kožní a nervové nemoci. V lázních se k léčení používa pitná kúra, balneoterapia a koupelnictví. Minerální vody jsou zemito alkalicko slané a glauberovské sirné kyselky s velkým obsahem kysličníku uhličitého a sirovodíku.

Proklamované ubytování Slovensko nachází svůj význam v ubytovacích zařízeních o různé kvalite. Na jiných stranách se zmíňuji o ubytování v Slovenských městách. Tady jsou to termály se sedativní utišující klímou. Minerální prameny vznikli po techtonické poruše vulkanického pohoří. Prameny patří k nejvzácnejším na Slovensku. Okolí lázní se vyznačuje možnostmi sportování, večermi u živé hudby, rímskymi láznemi v travertinových skalách, kultúrními a historickými památkami.

 
pozadí pozadí

        Lázně a dovolená v bansko bystrickém kraji
Skuste nové ubytování na Slovensku  
 

lázně Kováčová

Tito lázně jsou situovány ve Zvolenské kotlině u Kremnických vrchů. Přírodní prameny léčí nervové nemoci a pohybové ústrojí. Voda je sírano hydrouhličitá a vápenatohořečnatá a nalezena v hloubce 502 m. Lázne mají 4 bazény s termální vodou. Voda pochází z vulkanického pásma a druhotných vápencovo-dolomitických súvrství Karpát.

Okolité lesy nabízejí turistické chodníky. Můžete si naplánovat túru na salaš, cez Trebulu na Sliaš, Bienskej doliny kde je zverník danieliej srnčí zvěr. Okolité města ovplývají historijí jako Zvolen, Banská Bystrica, Kremnica, Banská Štiavnica.

 
pozadí pozadí

         Možnosti dovolené v lázních v bansko bystrickém kraji
Slovensko a nabídka netradičního ubytování  
 

lázně Sklené Teplice

Lázně jsou situovány u potoka Tepla ve Štiavnických vrších. Minerální prameny byli objeveny v 16 století. Pojmenovaní vesnice je po sklářské huti z roku 1340. Lázne byli založeny v 17 století a budovy mají klasicistní sloh. Je tady 12 pramenu a voda v nich je sírano vápenato horečnatá. Lázenský objekt Parenica je zajímavy jeskynním bazénem ve skále.

Voda je vhodná na léčbu pohybového ústrojí nevových chorob. V blízkém okolí je koupalište a lyžařský vlek. Turistický cíl může být kopec Pustý hrad - místo mekdejšího středověkého hradu Teplica.

 
pozadí pozadí

        Lázně a ubytování v bansko bystrickém kraji
Skuste nové ubytovací kapacity na Slovensku  
 

lázně Sliač

Lázně se nacházejí ve Zvolenské kotline u řeky Hron. Minerální prameny byli objeveny v 13 století a jsou zmíňovány již v roce 1244. Od 16 století sloužili na lázenské účely. Vody techto pramenů jsou sírano hydrouhličito vápenato horečnaté a léčí nemoci oběhového ústrojí. K dispozici jsou i 2 bazény.

Vznik minerálních vod byl v druhotních vrstvách západních Karpát. Povrchové vody se dostávají přez pukliny a tektonické zlomy zemské kůry, kde se mineralizují do hloubky. Tady získají teplotu, kysličník uhličitý a jako vyvěry vystupují na povrch. Podobní minerální vody mají také Kováčová, Dolná mičiná, Lukavica, Borová Hora, Badín

Na okolí je více zajímavých míst vhodních na návštevu. Kromně přírodních zajímavostí jsou to historické památky horníckých měst jako Kremnice, Banská Štiavnice, Nízké a Vysoké Tatry.

 
pozadí pozadí

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Zilinsky kraj Trenciansky kraj Trnavsky kraj kraj Banska Bystrica Kosicky kraj Presovsky kraj mapa Slovenska
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Ubytování a Slovensko
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Lázně v Bansko Bystrickém kraji - ubytování Slovensko takovému spoznání napomáha.