apartment, ubytovanie

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  lázně podle Slovenkých krajů  >  lázně v prešovském kraji

Část turistické oblasti ubytování slovensko - lázně v prešovském kraji

      Ubytování v lázních v Prešovském kraji
Slovensko a nabídka vyššího ubytovacího standardu  
 

lázně Bardejovské kúpele

Článek se zaoberá ubytováním v lázních Bardejovské kúpele. Lázně jsou situovány v Nízkých Beskydech. Minerální prameny jsou vhodné na pitné kůry, inhalace. Lázne jsou otevřeny od 19 století. Jsou tady léčebné domy a vily ze 19 století. Ubytování z pohledu techto lázní má trochu historický nádych. Na dalších stranách se můžete dočíst kde všude se dá navštívit Slovensko.

Bardejovské kúpele nabízejí alkalicko-slané, železnaté kyselky. Je to balneologické a klimatické místo. Minerální vody se považují za bez mála nejvýznamnejší. Oblast lázní se nachází v lese s terapeutickou klímou.

Přínos pro sekci ubytování na Slovensku v lázenském odvětví je využívání techto lokalit na dovolenou pro zdravou populaci. Lázně jsou využívány zejména na léčení chorob. Bardejovské kúpele léčí trávící ústrojí a nespecifické choroby dýchacích cest.

Pobyt v lázních je spříjemnen i okolitými kulturními a přírodními atrakcemi. V nedalekém Bardejově se denne organizují promenádní koncerty komorní hudby, spěváků, tanečníků a balet. V této části Slovenska je ubytování obahaceno o historické dedičství. Jde ku příkladu o hrad Zborov z 13 století. Můžete navštívit i léčiví pramen Cígeľka, kterého voda se distribuje taky do obchdů. Jine místo je Dukla - místo težkých bojů za druhé světové války. V náboženské oblasti jsou tady zastoupeny dřevěné kostoly Frička, Lukov, Jedlinka, Krivé, Hervartov, Tročany, Kožany. Z přírodních rezervací jsou zajímavé Regetovské rašelinisko a Becherovská tisina chránící vtactvo. Je to část Slovenska vhodná na dovolenou pro zdraví prospěšnou.

 
pozadí pozadí

        Dovolená v lázních v Prešovském kraji
Objevte nové ubytování na Slovensku  
 

lázně Lúčivná

Tito lázně jsou situovány na západu Popradské kotliny. Zmíňovány jsou již v roce 1321. V součastnosti je to detská léčebna. Léčí se tady zejména nespecifikované onemocnění dýchacích cest. Léčivým faktorem je především podhorská klíma. Okolí je horské : Nízké Tatry, Kozí chrbty, Kozí kámen a lyžařský vlek.

Lopušná dolina je známá svými rekreačními sportovními zařízeními. Základem léčby je pohyb v okolitých lesích a telocvik.

 
pozadí pozadí

        Ubytovací kapacity v lázních v Prešovském kraji
Slovensko a nabídka zajímavého ubytovacího standardu  
 

lázně Nový Smokovec

Tito lázně jsou zejména klimatické ve vysokohorském prostředí. K dispozici je kopalište, fotbalový stadión, kuželník, lyžařský vlek. Poloha lázní je nad pásmem prachové a dymové atmosféry a daleko od průmyslových center. Kalorická hodnota slnečního svitu je 15 násobne vyšší jako ve měste. Vlhkost vzduchu je kolem 74%, předností je suché sluneční počasi. Účinek klímy na organizmus je stejný jako ve výše položených lázních v Europě.

Zajímavé místa na okolí jsou nasledovné : Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy (skanzeny a přírodní krátr), Dunajec,Červený Kláštor (splav nejdlhším kaňonem ve střední Europě), Spišský hrad, muzeum v Levoči, Dobšinská ledová jeskyne, Ždiar, Belianska jeskyne, Polsko, historický Kežmarok.

 
pozadí pozadí

        Lázně a dovolená v Prešovském kraji
Skuste nové ubytování na Slovensku  
 

lázně Štrbské pleso

Štrbské pleso je nejvýše položená osada na Slovensku, která je užívána jako turistické středisko a lázenské pobyty. Je to výchozí bod na turistiku do Vysokých Tatrer. Osada vynikla v 18 století. Léčí se tady nemoci dýchacích cest klimatickou kůrou. Osada se rozprostírá kolem jezera Štrbské pleso. Za ním je lyžařský areál. Tunajší vysokohorská klima chránena před západními a severnímy větry. Ovzduší je čisté bez dráždivých látek a baktérií. Sluneční svit podporuje tvorbu vitamínu D a jiných fermentů. Atmosferická elektřina má méne težkých iónů a kladní ióny převišují počet záporních. Je to příznivé na vegetatívní funkce člověka.

 
pozadí pozadí

         Možnosti dovolené v lázních v Prešovském kraji
Slovensko a nabídka netradičního ubytování  
 

lázně Tatranské Matliare

Lázně jsou situovány ve Vysokých Tatrách. Jsou vhodné na léčení dýchacího systému. Ionizující účinky vzduchu léčí neurózy a klimakterikého syndrómu. V okolí je možné naplánovat nenáročnou turistiku pro rodiny s detmi, vysokohorské túry a historické památky v okolitých regionech.

 
pozadí pozadí

        Lázně a ubytování v Prešovském kraji
Skuste nové ubytovací kapacity na Slovensku  
 

lázně Vyšné Ružbachy

U obce Ružbachy leží lázně obklopeny parkem. Voda minerálních pramenů je složena z hydrouhličitanů, sirno vápenato hořečnanů. Léčí se tady duševní nemoci a krevního tlaku. Poblíž je koupalište a lyžařský vlek. Příznivá podhorská klíma. V okolí je možné různé turistické vyžití. Zajímavostí je nedaleký travertínový lom kde se nacházejí galerie soch pod otevřeným nebem vytvořenými kamenosochaři. V nabídce je i balneoterapie aelektroléčba

 
pozadí pozadí

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Zilinsky kraj Trenciansky kraj Trnavsky kraj kraj Banska Bystrica Kosicky kraj Presovsky kraj mapa Slovenska
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Ubytování a Slovensko
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Lázně v Prešovském kraji - ubytování Slovensko takovému spoznání napomáha.