panorama Tater

ubytování Slovensko v Tatrách

Umístnení ubytovacího zařízení apartmánů v Tatrách je vhodné na realizování cyklotúr v blízkem okolí, taky v okolítých Západních a Nizkých Tatrách. Objevujte přírodní bohatství Nizkých Tater na bicyklu! V článku se zmínuje téma ubytování Slovensko v Tatrách v naší oblasti.

1. Cyklotura v oklí ubytování
2. Cyklotura Liptovská Mara
3. Cyklotura na Mlyny - Oblazy
4. Jízda Suchou dolinou
5. Havranok
6. Cyklotura na výstavu Rodiska a Doliny a k lidovému řezbaři
7. Cyklotura Rožomberok
8. Cyklotura Kvačianska dolina
9. Cyklotura Demänovská dolina
10. Cyklotura Liptovský Hrádok

cykloturistika Liptov:

  1. CYKLOTURA V OKLOÍ UBYTOVÁNÍ V APARTMÁNU

Výchozí bod je u apartmánu. Pozdeji pokračujte směrem k hotelu SPS Jaslovské Bohunice. U druhé križovatky odbočte vlevo, nebo vpravo kde se napojte na lesní běžecké trate po kterých se dostanete do Lipt. Jána nebo Iľanova, kde po lesných cestách můžete pokračovat po úbočích hor anebo do dolin. Cesta spátky vede přez polní cesty které vedou napříč polem.

horské kolo jiné horské koloPůjčovna horských bicyklů je poblíž ubytování. Pro sportovní vyžití a vychutnání krásy aktivního sportovního pohybu v nádherné přírode Liptova je možnost zapůjčení:
- horské bicykle, trekové bicykle, detské bicykle, cyklistické přilby, cyklomapy, koloběžky
- možnost dovozu a odvozu bicyklů a koloběžek na určené místo
- v případe zájmu umíme doporučit vhodnou trasu a poskytnout instruktora

  2. CYKLOTURA NA MLYNY OBLAZY  

po lesní ceste - středne ťežkém vlnitém chodníku. Nekteré úseky radeji přejdete pěši.
Délka cyklotúry je kolem 6 km, teda 1,5 hod. Z Kvačian pokračujte po červené značce k začátku Kvačianskej doliny kde pokračujete náročním stoupáním na Hladkú skalu. Chodník má skalnatý povrch. Tady na Vás čeká veliké stoupání které doporučujeme projít pěši. Tady se ocitnete na vrchole kde je nádherný pohled na skalu /Jánošíkova hlava/. Dále postupujete mírním stoupáním do kaňonu /Pod Uhliskami/. Terén má vlnitý průběh a po mírném stoupání se dostanete na Roháč. Tady je nejlepší výhled na kaňon Kvačianskej Tiesňavy. Opodál na Vás čeká už jen klesání až k odbočce na Mlyny Oblazy. Pozdeji radeji pokračujte na Huty. Před dřevěným mostem přez Kvačianku odbočte vlevo. Tudy se dostanete až k mlynům. Spátoční cesta vede chodníkem po modré na cestu, anebo cestou na Huty a před mostem odbočte vpravo na Kvačany.

cykloturistika Liptov v horském prostředí Západních Tater:

  3. CYKLOTURA KOLEM LIPTOVSKÉ MARY  

Z Lipt. Mikuláše pokračujte ke križovatce u Lipt. Sielnice a pozdeji směrem na Bešeňovú, pozdeji ke križovatce u Partizánské Ľupči a spátky do Lipt. Mikuláše. Délka cyklotúry je kolem 39 km. Cyklotúra vede po velmi dobré ceste kolem Lipt. Mary kde se nabízí krásný výhled na okolité Nízke, Západné a Vysoké Tatry. Trasu si můžete skrátit přez obec Vlachy.

  4. JÍZDA SUCHOU DOLINOU  

po lehké asfaltové a polní ceste z Kvačian přez Lipt. Matiašovce, Podmeštrovú, Suchú dolinu a spátky. Délka cyklotúry je kolem 12 km, teda 4 hod. V Kvačanech u hostince odbočte na boční ulici která pokračuje polní cestou. Tady je mírné klesání po kterém odbočte vpravo do lesa a za lavičkou ponad Suchý potok odbočte vlevo. Na křižovatce s hlavní cestou pokračujte po ní až k prudké zatáčce kde nastáva prudké stoupání. Tu odbočte směrem na východ na nekvalitní asfaltovou cestu. Po této ceste pokračujte až na její koniec. V pravo můžete videt Sivý vrch a Ostrú v Západných Tatrách a v levo Holica - nejvěčší vrchol Chočských vrchů. Naspátek si dejte pozor na lesnické auta. Od Podneštrové jdete hlavní cestou do Nižných Matiašoviec kde je situován rímsko-katolícky kostel Sv. Ladislava postavěn v renesančno-barokovém style ze začátku 16. storočí a barokovým opevnením ze 17. století s nárožními baštami.

  5. HAVRANOK

(cykloturistika Liptov v okolí Liptovké Mary) - Havránok je vrch nad Liptovskou Marou s múzeom ve volné přírode, původního Keltského osídlení. Cyklotúra vede po kvalitném asfaltovém povrchu kolem Lipt. Mary z Kvačian přez Lipt. Sielnicu, Hliník, Bobrovník až na Havránok a spátky. Délka cyklotúry je kolem 25 km, teda 3 hod. Z Kvačian jdete směrem na Lipt. Mikuláš a na křižovatce u Brnicich odbočte vpravo na Ružomberok. Pokračujte cestou kolem Lipt. Mary kde je pěkný výhled na okolité pohoří a taky Vysoké Tatry. Za Hliníkem na křižovatce odbočte na Bobrovník kde je hotel Jamajka. Pokračujte na Havránok kde navštivte expozici Keltského osídlení. Pozdeji pokračujte směrem k hrázi, kde se nachádzí kostelík vesnice Liptovská Sv. Mara, která je zalita vodou vodního díla. Tady je možnost občerstvení. Cesta spátky je po stejné ceste.

  6. CYKLOTÚRA NA VÝSTAVU RODISKA A DOLINY K LIDOVÉMU REZBÁROVI  

vede po lesné ceste - stredne ťežkém vlnitém chodníku. Nekteré úseky radeji přejdete pěši. Délka cyklotúry je kolem 10 km, teda 4 hod. Z Kvačian pokračujte po červené značce k začátku Kvačianské doliny kde pokračujete náročním stoupáním na Hladkú skalu. Chodník má skalnatý povrch. Tady na Vás čeká veliké stoupání které doporučujeme projít pěši. Tady se ocitnete na vrcholu kde je nádherný pohled na skalu /Jánošíkova hlava/. Dále postupujete mírním stoupáním do kaňonu /Pod Uhliskami/. Terén má vlnitý průběh a po mírném stoupání se dostanete na Roháč. Tady je nejlepší výhled na kaňon Kvačianské Tiesňavy. Dále na Vás čeká už jen klesání až k odbočce na Mlyny Oblazy. Pozdeji pokračujte na začátek vesnice Huty. Tady odbočte na Veľké Borové a dostanete se do Jóbovej ráztoky a tady je dom lidového rezbáře. Tady si určite shédnete jeho práce a pozdeji pokračujte do Veľkého Borového. Výstava Rodiská a Doliny je v kulturním domě od 11,00 do 14,00 hod. Pozdeji se vraťte na Oblazy přez dolinu Borovianky a pozdeji Kvačianskou dolinou do Kvačian.

  7. TRASA Z RUŹOMBERKA DO BEŚEŃOVEJ  

Začnete v Ružomberku a jdete na Liptovskou Osadu, Lipt. Lúžnu, Železné, Partizánskou Ľupču do Bešeňové a spátky. Délka cyklotúry je kolem 58 km. Trasa vede po rušních cestách ale i po lesních cestách. Možnost navštívit západnou část Nízkych Tater.

  8. CYKLOTÚRA KVAČIANSKOU DOLINOU  

Začnete v Lipt. Mikuláši na kŕižovatce u Liptovské Sielnici pokračujte na Kvačany, pozdeji na křižovatku u Hutách, Podmeštrovú, križovatku u Lipt. Sielnici a sátky do Lipt. Mikuláše. Délka cyklotúry je kolem 48 km. Cesta vede na rozhraní Západních Tater a Chočských vrchů kde je co videt. V Kvačianské doline je dobrý výhled ceste spět.

  9. CYKLOTÚRA DEMANOVSKOU DOLINOU  

Směr z Lipt. Mikuláše do Jasné. Délka cyklotúry je kolem 16 km. Trasa vede přez Demänovskou dolinu a končí u Vrbického plesa. Cestou můžete navštívit okolité vesnice a dolinky.

  10. TRASA Z LIPT. HRÁDKU DO ŠTRBY  

Začnete v Lipt. Hrádku, pozdeji přez Kráľovou Lehotu a Čierny Váh do Štrby. Délka cyklotúry je kolem 60 km. Trasa vede věčšinou zalesnenou dolinou Čierneho Váhu.

Jestli oblibujete poznávání okolí Vaši dovolené se sportem, ale taky s menší námahou, můžete využít naše typy. Cykloturistika Liptov kterou nabízíme na této stránce s návody na spestření pobytu v naších apartmánech - Závažná Poruba - Tatry. Bicyklová turistika blahodářne působí na zdraví člověka kůli hlavní výhode oproti napr. běhu je skutečnost že extrémne nezaťežuje kĺby a teda člověk má velmi dobrý pocit z cyklotúry. Taky nesporná výhoda je, že u poměrne malého zatížení tela můžete spoznat atrakce vzdálenejší od místa pobytu. Tato stránka Vás může přesvěčit že cykloturistika Liptov stojí za námahu.

Pohyb po čerstvém a zdravém vzduchu ( zejména po ránu ) a taky s menší námahou Vám dodá dobrou náladu která vydrží celý den. Naše apartmany Tatry a vesnice Závažná Poruba je vhodná lokalita na dovolenou spojenou s takovými aktivitami ( cyklotúry jsou na výběr podle obtížnosti ). Nejhodnotnejší asi jsou cyklotúry po dolinách Liptova kde naleznete horské přírodní krásy ne moc vysoko položené. Služby půjčovny jsou jen nekolik metrů od ubytování a ulehčují našim hostům plánování dovolené, jelikož neni potřebné vlastnit kvalitní bicykl, lyže nebo paraglidingový padák. Můžete být spontánní a nemusíte se obávat neúspěchu, anebo sklamání. Cykloturistika Liptov se o zábavu postará a je to jedna část oblasti ubytování Slovensko v Tatrách. V našem okolí jsou zajímavé věci které nesklamou. Cykloturistika Liptov nabízí trasy horského a podhorského charakteru od Ružomberského regionu až po region východního Liptova. Nekteré túry jsou s dobrým výhledem na vrcholy pohoří Tater a Fatry. Nekteré vedou po asfaltových cestách.

Cykloturistika Liptov v lokalite Závažná Poruba reprezentuje i nejnáročnejší terény ( horské chodníky ). Naše apartmany Tatry zajímají polohu před koncem vesnice a výhlídková cykloturistika Liptov je možná po polních cestách vedoucích napříč polem a podhorských pastvinách. Výhled je zejména na Západní Tatry, Velký Choč, Chabenec, Kriváň aj Vysoké Tatry. Cykloturistika Liptov je součástí velké turistické oblasti - ubytování Slovensko v Tatrách.

Slovensko - města, lázně, atrakce

> Slovenské města podle krajů
> lázně Slovensko rozdeleny na kraje
> Ubytování Nízké Tatry

Odkazy na stránky s obsahem cestování

> Katalóg odkazů stránek
> XML verze
> XML mapa stránky

Partneri

> ubytovanie Tatry Liptov
ikona linkreferral.com


> English version

Založit odkaz