apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   ubytování Slovensko  >  ubytování v Nízkých Tatrách > Sliače

ubytování Slovensko Liptovské Sliače

Vesnice Liptovské Sliače leží v národním parku Nízké Tatry. Nadmořská výška je 540 m.n.m. Vesnice je složena ze tří částí. Vyšní, Střední a Nižní Liptovské Sliače. Písomní zmínky sahají do roku 1326. Za vyšním Sliačem se nachází pravěké sídlo z mladší doby kamenné. Je to náležište kanelové keramiky, hromadní nález bronzových mečů liptovského typu z doby železné a žárové pohřebište z hallštattské doby. Z historických staveb je zde gotický kostel svatých apoštolů Šimona a Júdu z let 1326-1334. Moderní kostel dvou srdc je dominantou celého Liptova z roku 1995. Základní kámen byl postavěn pápežem Jánem Pavlem druhým. Na kopci u vesnice vyvěrá teplý sírouhličitý přamen Teplica. Turistika je možná do Sliačské anebo Ľupčianské doliny. Náročnejší turisté si můžou vybrat túru na Salatín s nadmořskou výškou 1630 m.n.m.

Rodinné apartmany Tatry na středním Liptově Vám přináší nasledovní článek o Vyšních Sliačech na severozápadní části Nízkych Tater

ubytování slovensko Liptovské Sliače

      Ubytování v Liptovských Sliačích
Slovensko a zdravé horské pobyty  
 

ubytování v chate Sliačanka

ubytování slovensko Liptovské Sliače - chata sliačankaChalupa má kapacitu 15 míst ve třech čtyřlůžkových pokojích s přistýlkami. Majitel dává slevy pro deti do šest let na 50% a detem do 2 let slevu 100%. K dispozici je ohnište s posezením na ohrazeném pozemku, vnitřní kozub, televize v společenské místnosti, kuchyň. Koupelna je v každém pokoji.

 
    
 

ubytování v penzionu pod horou

penzion pod horouUbytování je v stylovém domku u konce vesnice. Okolí tvoří prostranné louky a lesy. Ubytovací kapacita se skladá z pěti lůžek ve dvou pokojích. Třilůžkový pokoj má východ na balkon a koupelna se sprchou a wc. Na přízemí se nachází společenská místnost s kozubem, televizí a sezením. Vedle je kuchyň s jedálenským koutem. Je zde taky koupelna a wc. Venku je altánek s kozubem a terasa.

 
pozadí pozadí

ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Ubytování Liptovské Sliače. Jde o lokalitu na západním Liptově v západní části Nízkých Tater - Slovensko.