apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Prešovský kraj  >  ubytování v Humenném

ubytování Humenné - Slovensko

      Ubytování v Humenném
Nabídka vyššího standardu na Slovensku  
 

penzion Milénium - Slovensko

penzion Milénium - SlovenskoRestaurace je součástí penzionu s kapacitou 40 míst kde Vás příjemný prsonál rád uvíta. V restauraci je salónik. Vnejší terasa má kapacitu 20 míst s možností samostatného grilování. V restauraci je TV, který se dá využít u různých společenských akcích. Vybavěnie pokojů spočíva v : TV-sat, internet, sušič vlasů, balkón (3 x), koupelna. Kontakt je na požádání přez e-mail.

pokoj penzionu Milénium - SlovenskoNejstarší osada na území města byla v mladší době kamenné - 5000 roků před n.l. U výstavby města se našli i předměty z bronzové doby. Slovanské osýdlení je datované do 8 až 10 století. Stredověké město vznikolo na Slovanském základu.

Prvá písomní zmínka o měste je z roku 1317. Město bylo darované rodu Drughethovému králem Karolem Róbertem za věrnost. Město se rozvíjelo a usadili se tady františkáni. Postavili klášter a kostel. V roce 1615 postavili kolégium. Stavovské povstání přerušili výučbu. V 16 století dostalo město možnost pořádat jarmoky. V tom období tady existovali různé cechy a 148 řemeselníků.

Po zrušení nevolnictví v roce 1785 se město rozvíjelo s řemesly a obchodem. V 19 století se město více rozrástlo. Vzniká postovní a vlakové spojení mezi Budapešťí a Przemyslom. Průmysl se moc nerozvíjel a lidé se stahovali za prací.

 
pozadí pozadí

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Prešov Poprad Kežmarok Levoča Stará Ľubovňa Lipany Bardejov Svidník Medzilaborce Vranov nad Topľou Humenné Snina Ubľa mapa Prešovského kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Humenné - Slovensko takovéto spoznání napomáha.