apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Prešovský kraj  >  ubytování v Levoči

ubytování Levoča - Slovensko

      Ubytování v Levoči
Objevte neco nové na Slovensku  
 

hotel Faix - Slovensko

hotel Faix - SlovenskoHotel Faix se nachází na Spiší, poblíž historického náměstí Levoče, bohaté na historické památky. Vybavění hotela spočíva v letní záhrade s grilem a občerstvěním, vlastní uzamykatelné parkovište zdarma, restaurace se širokým výběrem jídel + slovenská a česká kuchyň. K dispozíci jsou snídane, obědy, večeře. V okolí najdete Gotickou cestu (Spišský Štvrtok, Spišská Nová Ves, Markušovce), památky UNESCO, běžecké a lyžařské trate, termální koupalište Vrbov. Kontakt je na požádání přez e-mail.

restaurace hotela faix - Slovensko

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Levoči
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

penzion Miva - Slovensko

penzion Miva - SlovenskoPenzión je situován v starém měste poblíž hradobné zdi za zachovalou Menhardskou bránou. Od náměstí je vzdálen 150 m. V penzionu je 9 dvoulůžkových pokojů, z toho jsou dva apartmány a jeden třilůžkový pokoj. Kapacita penziónu je 21 lůžek a 6 přistílek. Pokoje jsou vybavěny koupelnou se sprchou, TV-sat, rádio. Na přízemí na Vás čeká recepce a jídelna a vínna 500 letý sklep. Před penziónem se nachází krásní záhrada s krbovým posezením a místem na parkování.

pokoj penzionu Miva - SlovenskoKapacita je 10 pokojů v zložení: 6x – dvoulůžkové, 1x – dvoulůžková bezbariérová, 1x – třilůžková, 2x – apartmány dvoulůžkové. V každém apartmánu je možnost dvou přistílek. Kontakt je na požádání přez e-mail.

 
pozadí pozadí

Dejiny sahají do mladší doby kamenné. V 11 a 12 století tady stál veliký románsky kostel. Nejstarší lisina o Levoči je z roku 1249. Levoče se pozdeji stala slobodním městem a proto nastal veliký rozvoj až do konce 16 století. Opevnení města se zachovalo do dnešných čas. V měste byli domy v gotickém stylu, které pozdeji přestavěli na renesanční. Z renesančního období se zachovali kostely. Nejvýznamnější je chrám sv. Jakuba, který se dá porovnávat s podobními v Europě. Město již od 15 století velmi podporovalo školství. Diky tomu se zachovalo dedičství a město je v součastnosti zapsané v UNESCO.

Mezi známe kultúrne historické památky patří : chrám sv. Jakuba, Radnice, Evanjelický kostel, středověká klec hanby a měštacke domy ze 14. století v okolí náměstí. Je tady i mnoho jiných staveb a kostelů ze středověku.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Prešov Poprad Kežmarok Levoča Stará Ľubovňa Lipany Bardejov Svidník Medzilaborce Vranov nad Topľou Humenné Snina Ubľa mapa Prešovského kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Levoča - Slovensko, takovému spoznání napomáha.