apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Košický kraj  >  ubytování v Košicích

ubytování Košice - Slovensko, hotel Privilige a penzion City Residence

      Ubytování v Košicích
Objevte neco nové na Slovensku  
 

Hotel Privilige - Slovensko

pokoj hotelu Privilige - SlovenskoHotel Privilege se nachází na začátku Košíc z trasy Bratislava – Košice u letište. V nabídce je 11 pokojů a jeden apartmán. V objektu se nachází restaurace, wellnes a rehabilitační centrum, banku a lekárna. Na celkové ploše 350 m2 Hotel Privilige nabízí starověký svět parních lázní a saun. SPQR - Senatus Populusque Romanus (Senát a lid řimský), SOTHYS, Paris. Už Kleopatra napsala první knihu o kozmetice. Římske lázne S.P.Q.R. nabízejí telové a tvářové ošetření. Hotel je vhodné místo na obchodní střetnutí, příjemné posezení, anebo možnost romantické večere pro dva spojené s vynikajícím zážitkem z dobrého jídla. Restaurace PRIVILEGE je k dispozici taky pro rodínné oslavy! Kontakt na požádání přez e-mail.

restaurace hotela Privilige - Slovensko

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Košicích
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

penzion City Residence - Slovensko

penzion City Residence - SlovenskoJestli jste přicestovali do Košici kvůli práci anebo dovolené, navštivte apartmánový hotel CITY RESIDENCE. Každý z apartmánů nabízí soukromí a komfort. Nadštandardní služby jsou poskytovány ochotním personálem. Všechny apartmány City Residence jsou plne klimatizované, celý apartmánový hotel je pokryt Wi-Fi signálem, možnost parkování v cene ubytování, ubytování je i se svím domácím zvířádkem. Apartmánový hotel CITY RESIDENCE nabízí ubytování v moderních apartmánech. Apartmánový hotel je situován v centru starého města Košic. Jde o nabídku 8 apartmánů, nejvěčší je o rozloze až 140 m2. Vybavění spočíva :
klimatizace, internet, TV SAT, soukromý trezor, rádio, DVD prehrávač, chladnička, mikrovlná trouba, rýchlovarná kanvice, fén, občerstvení, ústřední topení, koupelna s toaletou.

apartmán penzionu City Residence - Slovensko Poskytované služby:
kavárenská část s kapacitou 28 osob, barová část pro 4 osoby, salónik pro 6 osob, terasa v sezóne pro 20 osob
* zabezpečení akcí podle představ klienta
* salónik pro uzavřenou společnost
* kavárna se nachází v budově apartmánového hotela
* poblíž velkokapacitné parkovište
* internet-WiFi
Reštaurační část je pro 54 osob. Kontakt na požádání přez e-mail.

 
pozadí pozadí

Důkazy o osídlení území Košic jsou ze starší doby kamenné. Od té doby Košická kotlina byla nepretržite osídlená do dnes. První písomná zmínka je z roku 1230. Košice vznikli na križovatce cest z Balkánu až k Baltu a Spiš. Slovanské obyvatelství tady bylo od 13 století. Po tatarském vpádu se do města přistahovali nemecký kolonialisti a kolem města Košice byl postavěn obranný múr. Nejchudobnejší obyvatelství bydleli na předměstí.

V 14 století se město Košice rozvíjelo více po porážce vojsk Omodejovců, kteří si zisky města chteli přisvojit. V tomhle období se Košice stali prvním uhorským městem s používáním erbu po Budíne. Byla tady mincovna. Košický kupci obchodovali se zemněmi celé Európy. Vznikali tady řemeselné cechy a združovali se v spolkech a z toho měli jednotlivci výhody. V středověku bylo město jedným z nejvěčších v Europé. Hospodářské bohatství Košic v skorších dobách výtvářela podmínky na rozvoj kultury, umění a školstva. Byl postavěn Dóm sv. Alžbety, víceré kostoly, první škola byla již v 13 století. Pozdeji přišli války a veliký požár. Město bylo tak zničené, že městská rada musela požádat panovníka o oslobození od daní na 8 roků.

V středověku byli objavovány nové kontinenty. Obchod Košičanů se orientoval na přímořské krajiny. V 17 století nastal v měste chaos. Vyhladované skupiny prepadávali obchodníků. Bohatá šlechta se povyšovala nad ostatními obyvateli. Město Košice ničili války. Nastal hospodářský úpadek. Na tom základe město Košice stratilo své postavení. Rakouska monarchie upřednostňovala velkovýrobu na západe (Bratislava, Pešť). V 19 století se v Košicích rozvíjejí manufaktúry a továrny. Vybudovala se železnice. Rozvoj nastal i v divadelníctve a jiném umění. Po 1 svetové válce vzniklo Československo a Slovensko se vymanilo z nadvlády Maďarska.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Košice Spišská Nová Ves Trebišov Michalovce Medzev Rožňava mapa Košického kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. ubytování Košice takovému spoznání napomáha.