apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Prešovský kraj  >  ubytování v Staré Ľubovni

ubytování Stará Ľubovňa - Slovensko

      Ubytování v Staré Ľubovni
Objevte neco nové na Slovensku  
 

Komeko Agrotour hotelový komplex - Slovensko

hotel Komeko Agrotour - SlovenskoTenhle hotelový komplex se nachází v údolí Ľubovnianskeho hradu v Staré Ľubovni. Ubytování je zabespečeno v 60 lůžkách. K dispozíci jsou 3 apartmány, 7 dvoulůžkových pokojů, 3 pokoje 2+2, 4 pokoje 2+1. Apartmány jsou luxusné a vybavění spočíva v baru, TV, rádia, telefónu, chladničky, wc. Ve vitálním světe můžet navštívit bazén, suchá a parná sauna, masáže. Kontakt je na požádání přez e-mail.

pokoj hotelu Komeko Agrotour - Slovensko

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Staré Ľubovni
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

penzion u Jeleňa - Slovensko

penzion u jeleňa - SlovenskoStará Ľubovňa bylo královské město ležící na Ľubovnianské vrchovine u řeky Poprad. V okolí se nacházají historické památky jako Ľubovniansky hrad, skanzen, renesanční náměstí, kostel Svatého Mikuláše z 13 století. Penzion u Jeleňa je v centru města. Stará Ľubovňa je krásním a tichým městem ležícím na Ľubovnianské vrchovine u řeky Poprad. Jako královské město je součástí spišského regiónu již více jak sedum století. Návštevníků kromě malebné přírody , láka Ľubovniansky hrad, skanzen, renesanční náměstí a kostel Svatého Mikuláša z 13. století a jeho barokový oltár. Penzión u Jeleňa sídli v historickém centru města.

pokoj penzionu u jeleňa - SlovenskoPenzion má v nabídce 8 dvou a třilůžkových pokojů a jeden apartmán. Pokoje mají vlastné wc a koupelnu. K dispozici je i restaurace. Kontakt je na požádání přez e-mail.

 
pozadí pozadí

Severním Spišom preteká řeka Poprad k Dunajci a spolu s Vislou se vlíva do Baltického moře. V okolí Staré Ľubovne žili lidé již uprostřed doby kamenné. První písomná zmínka o měste je z roku 1292. O 100 roků pozdeji město získalo svobodné královské práva, které podpořilo jeho věčší rozvoj. Náměstí tvoří renesanční domy s neskoršími barokovými a klasistickými přestavbami. Je tady římskokatolícky gotický kostel Sv. Mikuláše z 1280 roku.

Známy je taky blízky hrad situován na vápencovém bralu. Hrad je z 13 století. V neskorším období hrad vyhořel. Po rekonstrukci znovu nabral na význame. Byli v nem ukryté polské korunovační klenoty před Švédmi. Stará Ľubovňa, Podolinec a Hniezdne byli v Polské záloze 360 roků. Tito města patřili do Uhorska no poplatky byli placeny do Polska. Po ukončení zálohy město stratilo význam a hospodářsky vývoj se spomalil. Pod hradem se nachází skanzen lidové architektúry, kde jsou umísteny dřevěný kostelík a dřevěné domy.

Památky, které můžete navštívit jsou : Ľubovniansky hrad, Skanzen, Námestí sv. Mikuláše, Římskokatolícky fařský kostel sv. Mikuláša, Dom ľubovnianskeho měšťana, Ostatní kostoly, Hřbitovy, Kostol sv. Petra a Pavla, Kostol sv. Jozefa, Chrám Matky Ustavičné pomoci.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Prešov Poprad Kežmarok Levoča Stará Ľubovňa Lipany Bardejov Svidník Medzilaborce Vranov nad Topľou Humenné Snina Ubľa mapa Prešovského kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Stará Ľubovňa - Slovensko takovému spoznání napomáha.