apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Prešovský kraj  >  ubytování v Kežmarku

ubytování Kežmarok - Slovensko

      Ubytování v Kežmarku
Objevte neco nové na Slovensku  
 

hotel Club - Slovensko

hotel Club - SlovenskoPoloha je v centru Kežmarka. Poblíž jsou Vyoké a Belianske Tatry. Hotel nabízí příjemné ubytování v 19 pokojích a 2 apartmánech. K dispozici je restaurace, vinárna, salónik, furmanská terasa. Jiné služby jsou : změnárna a trezor na recepci, garáž pr 5 aut, nestrážené parkovište, sauna. Všechny pokoje jsou vybavěny koupelnou, WC, TV-sat, rádiem a telefónem. Vzdálenosti : 20km letište, 140km Košice, 340km Bratislava, 500m železničná stanice a 400m autobusová stanice. Kontakt je na požádání přez e-mail.

pokoj hotelu Club - Slovensko

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Kežmarku
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

penzion Kiska - Slovensko

penzion Kiska - SlovenskoNachází se přímo v centru historického města v tesné blízkosti středověkého hradu. Budova penziónu KISKA (bývalý měštanský dům) je postavěna na středověkém základu, která v 17.století byla renesančne upravěná a koncem 19.století byla realizována přestavba fasády. Penzion byl rekonstruován a patří mezi nejkrajší penziony v okolí. Ubytování je pro max. 23 osob v 6 dvoulůžkových pokojích, 1 jednolůžkovém pokoji, 2 apartmánech a 6 přistýlkach. Všechny pokoje a apartmány dosahují vysoký standard. Pokoje jsou vybavěny LCD TV-sat, připojení na internet, telefón s přímou volbou, koupelnou se sprchou, wc, sušič vlasů, utírky a kozmetický balíček a v apartmánech je navyše trezor.

pokoj penzionu kiska - SlovenskoKežmarok je okresním sídlem. Vznikl pravděpodobne ze 4 osád. V 15. - 19. století tady pracovalo 40 řemeselných cechů. Po celé Európě město proslavili farbíři, truhláři, tkáči, soukenníci, ihláři a zlatníci. V roce 1991 byla v Kežmarku obnověna tradicie výročních trhů. V léte se organizuje Európské lidové řemeslo (EĽRO) a v zimě Vánoční trh. Kontakt je na požádání přez e-mail.

 
pozadí pozadí

V měste se nachází nekolik vzácních památek. Areál Římsko - katolického kostela sv. Kříže, zvonice a městská škola. Areál byl nekdy obklopěn zdí. Byla to budova již v Slovanské osade. Neskorší byl přestavěn a patřil různým cirkvám. Škola byla přestavěná z kaply sv. trojice.

Další z památek ve měste je Evanielické Lýceum. Jeho první zmínky jsou z roku 1383. Spočátku škola byla protestantským gimnáziem. V roce 1787 spolu s gimnáziem přibudli třídy s katedrama. Škola vychovala mnoho umelců, vědců, politiků. Od vzniku školy tady byla i knižnice a v součastnosti má zvazky z mnohých odborů a v různých jazcích.

Evanjelický dřevěný artikulární kostel byl postavěn za čas neslobody protestantů, kdy své kostely můhli stavět za přísních podmínek. Kostel je z roku 1687 a v 1717 byl za 3 měsíce přestavěn a podíleli se na tom i svédský námořníci. Má kapacitu kolem 1500 lidí.

Hrad je městského typu a byl postavěn na obranu města. Hrad prešel více majitelmi a poslední z nich Ferdinand Rueber ho prodal městu v roce 1702. Byla tady přistavěna kaple a konárna. Pozdeji byl hrad vaužíván na sklady, sýpky, kasárny. V 19 století hrad přestavěli na muzeum, které je tady dosud.

Evanielický kostel se začal stavět v r. 1872. Pozdeji bylo přistavěné muzeum Imricha Thökölyho, bojovníka proti cisárovi a za náboženskou slobodu. Mezi jiné památky patří Paulínsky kostel, Radnice, Reduta, starý trh ( nejstarší ulice ).

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Prešov Poprad Kežmarok Levoča Stará Ľubovňa Lipany Bardejov Svidník Medzilaborce Vranov nad Topľou Humenné Snina Ubľa mapa Prešovského kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Bardejov - Slovensko takovému spoznání napomáha.