apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Košický kraj  >  ubytování v Spišské Nové Vsi

ubytování Spišská Nová Ves - Slovensko

      Dovolenka v Spišskej Novej Vsi
Objevte neco nové na Slovensku  
 

Hotel Preveza - Slovensko

hotel Preveza - SlovenskoHotel Preveza se nachází v tiché části města Spišská Nová Ves, asi 5 minut vzdálen od centra města. Je spojen s krytým plaveckým bazénem, saunou, kadernictvím, masáží a letným koupalištem. Je součástí sportovního komplexu, v kterém se nachází sportovní hala - 50 m, futbalový stadion a umělý trávnik - 100 m, zimní stadion vzdálen jen 5 minut chůze, bowling, fitnes a relaxační centrum do 200 m. Příjemným spestřením je 500 m vzdálena ZOO. Možnost lyžování je v střediskách s umělým zasnežováním 5 - 15 km.

Ubytování v Hotelu Preveza je v 2 a 3 - lůžkových pokojích s příslušenstvím a apartmán, s celkovou kapacitou 48 + 15 lůžek. Vybavění pokojů je: koupelna s wc, telefón, TV. Jídelna je s kapacitou cca 90 míst s výhledem na krytý bazén. Snack-bar má kapacitu 40 míst, salónik 30 míst a v letních měsících letná terasa s kapacitou 40 míst, která je propojena s letním koupalištem. K dispozici je bezplatné parkovište. Všechny sportoviska spolu s krásní přírodou Národního parku Slovenský raj jsou předurčeny pro využití sportovními kolektivy. Kontakt na požádání přez e-mail.

 
pozadí pozadí
<

 

        Ubytovanie v Spišskej Novej Vsi
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

penzion Venuša - Slovensko

pokoj penzionu Venuša - Slovensko Restaurant Venuša je v centru náměstí datovaného k začátku 18. století, architektura má tady osobitý charaktr, kteří vhodne dopĺní interiér a tvoří jedno z nejzajímavějších restauračních zařízení města. K dispozici je 90 míst na sezení, včetne zimní záhrady, terasy a vínného sklípka. Je tady možnost organizování menších rodinných a firemních oslav, svadeb a.t.d. Disponuje vlastním parkovištem a bezbarierovým vstupem. Stylový penzion Venuša je s rekonstruovanými pokoji na nejvěčším renesančním náměstí střední Europy. Nabízí 20 míst na ubytování v 6 dvoulůžkových a jedné jednolůžkovém pokoji s možností přistýlky, připojení na internet, TV-sat, trezor, koupelny, mini vinný bar. Kontakt na požádání přez e-mail.

 
pozadí pozadí

V okolí Spišské Nové Vsi se nachází různé přírodní krásy. Na okraji Slovenského raje se nachází skalné útvary, jeskyne, vodopády. Známa je Dobšinská ledová jeskyňe. Ledová výzdoba patří k nejbohatším ve světe. Led má tloučtku do 25 m. Na severu Národního parku jsou situované rokliny. Jsou spřístupneny řebříky pod kterími protéká voda a vytváří vodopády. Na juhu Národního parku je nádrž Palcmanská Maša. Tu se náchází i zroucenina kartuziánskeho kláštore z 13. století. Zaujímavý je i náuční chodník Sivá Brada - Dreveník. V Hornádské kotline je Markušovský skalný hříb.

Okolí města bylo osídlené již v prohistorickém období. Žili tady různe národnosti. V období sťahování národů se tady usadili Slovani. První písomná zmínka o osade - původné Spišské Nové Vsi je z roku 1268. V tomto období Spišskí Sasi měli udelené nekteré slobodní výsady od krále. Král Belo IV chtel zaludnit krajinu po tatárském vpádu, zlepšit hospodářství a obranyschopnost. Povolal do krajiny nemeckých kolonistů, kteří byli zruční v celém hospodářství. Nejrozšířenejší hospodářské odvětví v středověku bylo baníctví. U baních byli postavěné pece na spracování rudy. Tato se tavila pomocí dřevěného uhlí. Město bylo ohrazeno zdí s baštami, bránami a překopou na svou obranu. Konali se tady vyhledávané trhy s různým tovarem. Navštevovali jich obchodníci i z jiných krajín.

V Spišské Nové Vsi působil zvonař Konrad Gaal - původom Nemec. Odlieval známé gotické bronzové zvony. Tito zvony funguji dosud. V 14 století tady byla první v měste fařsko mateřská škola. Učitelé si osnovy a pomůcky připravovali samy. Spišská Nová Ves a jiné spišské města král Žigmund dal do zálohy na 360 roků polskému královi Vladislavovi za půjčku. Tuto využíval na své cíle. Spišský region byl jeden z nejbohatších v sřední Európě v středověku.

V středověku bylo tady obyvatelství provažne nemecké národnosti. Přispěli k reformaci náboženstva Lutherovou myšlenkou. Následujúcí roky byli charakterizované válkami a epidemiemi chorob. Lidé se snažili epidemie prožít v horách a lesích. V 17 století se spišské města vrátili ze zálohy Polska Uhorsku. V nových podmínkách nastal hospodářský rozvoj. V roce 1848 se zrušilo poddanství v Rakousko-Uhorsku. Po první světové válce vzniklo Československo za pomoci Slováků a Čechů žijících v zahraničí. V roce 1939 bylo město prvním v stěední Europě bombardovaným maďarským letectvím ješte před Druhou světovou válkou.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Košice Spišská Nová Ves Trebišov Michalovce Medzev Rožňava mapa Košického kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Spišská Nová Ves - Slovensko takovému spoznání napomáha.