apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Trenčiansky kraj

kraj Trenčín

      Dovolenka v Trenčianskom kraji
Objevte nové Slovenské destinace  
 

Naplánujte si dovolenou !

Kraj Trenčín má rozlohu 4501 km2 a žije tu kolem 600 000 obyvatelů. Tento kraj je položen v severozápadní části Slovenska na provážne hornatém území. Území tvoří považské podolí s řekou Váh, Bílé Karpaty, Považský Inovec, Bebrava a Hornonitranska kotlina. Dalšími řekami jsou Nitrica a Nitra. Kultúrní centrum regionu je Trenčín. Navštívit můžete Beckov, Čachtice, Tematín a zámek v Bojnicích, lázně Trenčianske Teplice, Nimnice a Bojnice. Za povšimnutí určite stojí kouknout si rodný dům Ľudevíta Štúra v Uhrovci, mohylu M. R. Štefánika na vrchu Bradlo a zoologickou záhradu v Bojnicích, Súľovské skaly a Manínsku tiesňavu.

Beckovský hrad (národná kulturní památka) je rekonštruována zroucenina hradu na vysokém brale nad městečkem Beckov. Osídlení tohoto brala bylo již na přelome letopočtu. V 13 století tady byl postavěn hrad. Na konci 14 století na hrade přistavili horní gotický palác s rytířskou síňí a kaplňkou. Pozdeji hrad více opěvnili. Po vymřetí rodiny Bánffyovcov si hrad rozdelili nástupcové, kterí se o majetek nestarali. V roce 1727 hrad vyhořel a hrad ostal opuštěn.

Čachtický hrad se nachází mezi obcemi Čachtice a Višňové. Vznikl v 13 století a zaběspečoval západní hranici uhorska. V 1273 ho napadl Přemysl Otakar II. Od té dody přešel více majiteli. Hrad sloužil jako pevnost na ochranu hranic a vězení.

Tematínsky hrad se nachází v pohoří Považský Inovec. Vznikl po Mongolském vpádu v roce 1242. Sloužil jako ochrana severozápadních průsmyků Uhorska a dvoležitý brod přez Váh.

Oblast Bojníc patří ke klasickým paleontologickým lokalitám Slovenska. V prohistorickém období zde bylo paleogénne moře. Našli se tady zejména numulity, které jsou 66 milionů let staré. Další skameneliny jsou z období čtyřhor. Tady se odohralo moc změn jako ochlazení a objavení člověka. V tomto prostředí se darilo velkým cicavcům (mamuty, medvěde, kone, jeleny). Z teplých pramenů se tvořili hrubé vápěnce na kterých teď leží město Bojnice. Na míste zámku sa první lidé usadili již v řissko – würmské meziledové době (asi před 100 000 léty). Podhradí se spomína v listine z roku 1113. O kamenném hrade jsou zmínky z roku 1302. Přez Bojnice vedla obchodní a poštovní cesta z vídne přez Krakov do Sedmohradska. Konali se tady trhy se solí, šafránem a drahými kovy.

Historie kraje se datuje od 11 století, kdy vznikl Trenčansky komitát a Nitransky komitát. V 14 století se územní členení ustálilo.

Prezentujeme různé penziony, hotely, apartmány a i léčebné domy. Vyskoušejte destinaci regionu Trenčanskeho kraje..

 
pozadie pozadie

Objednejte si skvělou dovolenou!
Kliknete na názvy na mapě

 mesto Dubnica nad Váhom mesto Nové mesto nad Váhom mesto Partizánske mesto Považská Bystrica mesto Prievidza mesto Púchov mesto Trenčín mapa Trenčianskeho kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování a oblast Trenčín takovému spoznání napomáha.