apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Prešovský kraj  >  ubytování v Prešově

ubytování Prešov - Slovensko

      Ubytování v Prešove
Objevte neco nové na Slovensku  
 

Hotel Carpe Diem - Slovensko

pokoj hotelu Carpe Diem - SlovenskoHotel Carpe Diem je situován v historickém centru města v budově z 15. století. Hotel nabízí vysoký standard ubytování. K dispozici je stylová restaurace Superior, kavárna, letní zahrada. V podkrovných prostorech restaurace je v nabídce Galere vhodná na uspořádání společenských událostí. Hotel Carpe Diem má na výběr z nekolik typů pokojů, které jsou tématicky zařízené. Dvoulůžkové pokoje jsou vybavěny koupelnou, wc, kvalitním nábytkem, LCD TV, telefónem s přímou volbou, připojením na internet, hotelová kozmetika. Nektoré pokoje mají balkón. V každém pokoji je originální umělecké dílo - obraz. Kontakt je na požádání přez e-mail.

jiný pokoj hotelu Carpe Diem - Slovensko

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Prešove
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

hotel Lineas - Slovensko

hotel Lineas - SlovenskoHotel LINEAS se nachází nedaleko historického centra města. K dispozici je ubytování v dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích s TV, samostatnou koupelnou, WC a balkónem. Kapacita hotela Lineas je 160 pokojů. Nabídnuty služby jsou: restaurace, kavárna, salónik, jídelna, relaxační centrum, bowling, střežené parkovište, taxi, organizování výletů. Na prvním poschodí se nachází restaurace s rozmanitým menu.

pokon hotela Lineas - SlovenskoNabídka kvalitních slovenských a bulharských vín. Kapacita je 100 míst. Salónik má kapacitu 30 míst a vhodný je na organizování různých udalostí. Kontakt je na požádání přez e-mail.

 
pozadí pozadí

Nejstarší osýdlení regionu je z 40 - 80 000 roků p. n. l. Město stálo na nekdejší křižovatce obchodních cest. V součastnosti je třetí nejvěčší na Slovensku. Situováno je v Košické kotline. Na okolí jsou Slánske vrchy a Šarišská vrchovina. Historie oblasti sahá před náš letopočet. Lidé se zaoberali různymi řemesly a obchodům. Našli se pece na vypalování keramiky. Postupem času se tady ménili různé kultury. Byl tady rozvinutý obchodní ruch.

Po přelomu letopočtu nastalo sthování národů a objavili se tady Slované. V ranném středověku tady existoval solivar. Postupne se vytvořilo středověké mésto Prešov. Obyvatelé se zaoberali kožušníctvím, kováčstvím, debnárstvím, krejčírstvím, obuvníctvím, olejníctvím, masarstvím, garbiarstvím, tkáčstvím a mlynářstvím. Město a občané získali výhody od panovníka. Rozvíjal se zejména obchod. Nektoré výhody měli taky na Polském území.

Nejbohatší vrstvu obyvatelství tvořili veľkoobchodníci a řemeselný mistri. Středná vrstva byla tvořena s obchodníkmi a řemeselníkmi. Nejchudobnejší byli nádenníci, sluhové a žobráci. Menšiny byli zastoupeny nemci aemaďary. Vďaka slobode královského města se Prešov rozrástl v počtu obyvatel. Město bylo členem spoločenství svobodních míst. Takovéto společenství vznikali na obranu udeleních práv před šlechtou, která se snažila oslabovat ich moc. V středověku ohradili město obrannou zdí. Budovy byli věčšinou dřevěné a nekteré významné i kamenné. Tito se zachovali dosud.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Prešov Poprad Kežmarok Levoča Stará Ľubovňa Lipany Bardejov Svidník Medzilaborce Vranov nad Topľou Humenné Snina Ubľa mapa Prešovského kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Prešov - Slovensko takovému spoznání napomáha.