apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Trenčiansky kraj  >  ubytování v Novém měste nad Váhem

ubytování Nové mesto nad Váhom - Slovensko

      Ubytování v Novém měste nad Váhem
Nabídka vyššího standardu na Slovensku  
 

hotel Adriana - Slovensko

hotel Adriana - Slovensko Hotel sa nachází v rekreační oblasti Zelená voda. Město je hospodářské a kultúrní centrum podjavorínskeho kraje. Kapacita je 57 lůžek v 17 dvě a tři lůžkových pokojích a 2 apartmánech. Každý pokoj má vlastní wc, koupelnu se sprchovým koutem, balkónem. Restaurace má kapacitu 70 míst a terasa pro různe podujetí. Kontakt je na požádání pomocí e-mailu.

pokoj hotelu Adriana - Slovensko

Nové Mesto nad Váhom je situováno na Považí pod Beckovskou bránou. Na tom míste končí Malé Karpaty a Považský Inovec. Od roku 1533 bylo město centrem Nitrianské župy. Toto místo bylo obývané již v kamenné době. Městská část Mnešice vyniká nálezmi z období pravěkého člověka - 240 000 roků před n. l.

Město vzniklo z osady na križovatce cest Považí a směr na Moravu. V blízkosti byl brod přez Váh. První zmínka o měste je z roku 1263. Tehdy bylo město darováno Bělem IV. benediktínskemu klášteru Sv. Martina. Pozdeji rehoľe augustiánů tady založila prepošství s kapitulou. V období vlastnictví města rodem Bánfiovců se rozvíjel obchodní ruch. Město získalo výsady : výsadbu vinic a zběr úrody, težení dřeva z lesů, lov rýb. Měšťané museli platit Beckovskému panství roční daň a pracovat na jich majetcích. Mésto ničili války s Tatařmi, Husitmi a Turcemi. Zachránili se obývatelé jen v hlbokých katakombách pod městem.

Po válkách se město znovu rozvíjelo obchodem a řemeslami. Nejznámejší řemesla byli hrnčarský, povraznícký, zámečnícký, kováčsky, dímkářský, soukennícky, kožušnický, klobučnícký a obuvnícký. Kvůli sporom na jarmocích město volilo jarmočních richtárů a dozorců masa, aby dozírali na kvalitu. Na okolí pěstovali vyrobení víno, zejména voňaví burgundskí červené, se vyváželo na moravu a na cisařský dvůr ve Vídni.

V 19 století vznikali první průmyslové podniky. Rozvoj ovplyvnila i stavba železnice z Trnavy. Po vzniku ČSR vznikali oddíly dobrovolných vojínů aby pomáhali upevnit republiku. Po roce 1989 vzniklo mnoho soukromých firiem, podnikají tady zahraniční firmy a začala se bytová výstavba. V roce 2010 má město kolem 20 400 obyvatelů.

 
pozadí pozadí

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 mesto Dubnica nad Váhom mesto Nové mesto nad Váhom mesto Partizánske mesto Považská Bystrica mesto Prievidza mesto Púchov mesto Trenčín mapa Trenčianskeho kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Nové mesto nad Váhom - Slovensko takovému spoznání napomáha.