apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Nitriansky kraj  >  ubytování v Topolčanech

ubytování Topoľčany - Slovensko

      Ubytování v Topoľčanech
Objevte neco nové na Slovensku  
 

hotel Kopačka - Slovensko

hotel Kopačka - SlovenskoHotel KOPAČKA je součástí futbalového stadiona v Topolčanech. Hotel Kopačka má kapacitu 34 lůžek v čtrnácti pokojích a jedném apartmánu. Pokoje jsou vybavěny vlastní koupelnou (sprcha + wc), odkladacími skřinemi a skřinkami, stolíkem. Hosté můžou využít pivárnu s terasou, restauraci s kapacitou 45 míst a rokovací místnost s kapacitou 30 míst. K dispozici v hotelu Kopačka je celodenné stravování, rodinné oslavy. Ve vsupní hale je telefonny automat na mince. Kontakt na požádání prostřednictvím e-mailu.

pokoj hotelu Kopačka - Slovensko

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Topoľčanech
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

hotel Puk ** - Slovensko

hotel Puk - Slovenskohotel Puk je situován nedaleko centra Topoľčian, je součástí zimního stadionu, je v prostředí parku. Jeho okolí je známe možnostmi sportovního vyžití do 300 m: zimní stadion, stolnotenisová hala, plavárna, fitness, sauna, solárium. Hotel Puk nabízí ubytování v 1, 2, 3 - lůžkových pokojích a v komfortne vybavěném apartmánu. Všechny pokoje mají svou koupelnu, WC, TV-sat. Celková kapacita je 43 lůžek. Vybavění apartmánu je s vlastní koupelnou, WC, TV-sat. Nabídka snídane, studeného občerstvení, změnárnu a čistení šatstva. Součástí hotela Puk je taky bar s nepretržitou provádzkou. Do 10 km se nachází vodné nádrže Nemečky, Tesáre a rekreační oblast Duchonka, o neco dál je zrúcanina Topoľčanskeho hradu na Podhradí.

pokoj hotelu Puk - SlovenskoNa okolí se rozprestírá Nitrianska pahorkatina, na severozápade Považský Inovec a na juhovýchode Tribeč. Rovinná část je podél řeky Nitra, pahorkatina je podél Považského Inovce. Tenhle horský celok má rozlohu 598 km2 s možnostemi letné i zimné turistiky. Oblast je známa pěstováním chmelu a hrozna. V míšených lesích se nachází množství hub a zvěři. Jiné možnosti : Duchonka, Nemečky, Tesáre, národní přírodná rezervace Hrdovická v Nitrianské Strede, přírodní rezervace Čepušky v Prašiciach, Prieľačina v Podhradí, Solčiansky háj v Solčanoch, Kovarská hôrka v Kovarciach, Brehy v Podhradí a přírodná památka – jeskynný útvar Čertova pec u Radošiny, zámečky a sakrálne objekty, zrúcanina gotického Topoľčanskeho hradu. Kontakt na požádání prostřednictvím e-mailu.

 
pozadí pozadí

Již ve starší době kamenné bylo osídlené území dnešného města Topoľčany. Město vzniklo jako prohistorická osada v lokalite Hrad. Osada postupem času změnila obyvatelé různých kultur lengyelské, bádenské, halštatské, laténské. Topoľčany vznikli v 9 století. V 11 století se město stalo trhovním slobodním královským. Čákovský rod tady začal panovat po roku 1241. Za Matúšové vlády bylo město opěvnené prokopy, palisádami, kamennými věžami. Pozdeji získalo město příznivé hospodářské okolnosti a nastal rozvoj řemesel a obchodu.

V středověku město Topoľčany okupovali Husiti. V roce 1435 z města odtáhli. V středověku tady teky panoval obchod a řemeselné činnosti. Pěstovalo se tady ovoce, zelenina, šafrán, obilniny a vinohradnictví. V 15 století město začalo používat pečeť. V tomhle období tady přestavěli románsky kostel na gotický a zvěčšili ho. V 16 století se písomnosti města vedli již v staroslověnčine. Nejvěčší rozvoj řemesel nastal až v 18 století. Výnosy z poplatků z jarmoků se delili na polovinu mezi panstvo a obyvatele města. Topolčany ničili požáry, epidémia cholery. Nejvěčší rozvoj města nastal po prosazení princípu volné konkurence v 19 století a postavění železnice a telefónné síte. Přez 1 světovou válku nastali horší časy. Po vzniku Československého státu se obnovil společenský, kulturní a politický rozvoj. Konali se tady mezinárodní výstavy.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Nitra Topoľčany Zlaté Moravce Šaľa Levice Želiezovce Nové Zámky Kolárovo Komárno mapa Nitrianskeho kraje
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Topoľčany - Slovensko takovému spoznání napomáha.