apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Nitriansky kraj  >  ubytování v Nitře

ubytování Nitra - Slovensko

      Ubytování v Nitře
Objevte neco nové na Slovensku  
 

hotel Capital - Slovensko

hotel Capital - SlovenskoHotel Capital se nachází přímo u centra města. Vzdálen je jen 50 metrů od pěší zóny. V zrekonštruovaném plne klimatizovaném hotelu je nabídnuté pohodlí a luxus na vysoké úrovni. hotel Capital získal 10. místo v kategorii Biznis hotel v Slovenské Republice. Je to ocenení v Trend Top Restaurace a hotely na Slovensku. V nabídce hotela Capital je 94 lůžek v 44 pokojích a 3 apartmánech. Na vysoké úrovni je vybudované Wellness centrum s vybavěním: fínska sauna, vířivá vana a plavecký bazén s protiprúdem. Pro firemní podujetí, kongrey, sympóziá anebo semináře, školení, hotel má potřebné vybavění na takovéto pracovne-relaxační pobyty.

pokoj hotelu Capital - SlovenskoVšechny pokoje hotela Capital jsou vybavěny LCD TV, SAT, přípojkou na internet, telefónem, minibarem a trezorem, nadstandardní postele s príjemnými prosteradly a antialergickými paplóny, vlastní koupelny. Nabídkou pro nejnáročnejší hosty jsou apartmány vybavěny pracovní, koupelnou, v které se nachází vířivá vana s rádiem, vlastním WC, jak i luxusne zařízenou spálnu vybavěnou LCD TV, přípojkou na internet, exkluzívne vybavěným minibarem a elektronickým trezorem. Kontakt na požádání prostřednictvím e-mailu.

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Nitře
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

penzion Bobo - Slovensko

penzion Bobo - Slovenskopenzion Bobo je situován v tichší části města. Blízke je výstavisko Agrokomplex. Na okolí se nachází Nitriansky hrad, Divadlo Andreja Bagara, Slovenská zemnědelská univerzita, Univerzita Konštantína Filozofa, banky, restaurace, bary. Vybavění: 10 dvoulůžkových pokojů, 1 třilůžkový s možností čtvrte postele a 2 jednolůžkového pokoje. Všechny pokoje penzionu Bobo jsou prostranné s nadštandartnimi koupelnami ( fén), plne klimatizované, TV, minibar, telefón, trezor, novým nábytkem. Internet je zdarma, platba je možná i kreditními kartami, místnost pro snídane s TV může sloužit věčší skupinke lidí rokovaním, přednáškám ...

pokoj v penzionu Bobo - Slovensko Doplnkové služby penzionu Bobo : praní, sušení, žehlení jsou možné za poplatek. Parkování aut je bezplatné v areáli střežené kamerovým systémem. Možnost oddechu s grilovaním v krbu v jeho záhradné části. Snídane jsou nabídnuty formou svedských stolů. Kontakt na požádání prostřednictvím e-mailu.

 
pozadí pozadí

Osídlení oblasti kolem Nitri sahají do pravěku. Tato oblast byla husto osídlená již pěed 30 000 léty. Našli se tady stopy Keltů a Dáků. Slované tady přišli koncem 5 století. Vznikla Samova říše a pozdeji Velká Morava, které jedním z center byla Nitra. V čase vládnutí Pribinu vysvětili křesťanský kostel a to je důkazem křesťanství u Slovanoů na Slovensku. Nitrianske knížetství bylo připojéno k Velké Moravě. V tom období přišli byzantský vírozvěstci Konštantín a Metod. Konštantín - Cyril vytvořil první slovanské písmo hlaholiku. Metod se stal biskupem, arcibiskupem a pápežským legátem pro Panónii a naddunajských slovanů. Nejslávnejší období Nitry bylo za vlády krále Svatopluka.

V roce 1248 se město stalo slobodné královské, ale jen na 40 roků. Tehdy jela do správy biskupství a jeji vývoj se spomalil. Věčší rozvoj města nastal v 18 století, kdy upravili hrad, katedrálu, postavili župní dom, justičný palác, Kluchov palac se sochou Atlanta a založili první dívčenskou školu. Pozdeji se v Nitře rozvíjelo školství, zemnědelství a vznikali vědecké ustanovizny.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 Nitra Topoľčany Zlaté Moravce Šaľa Levice Želiezovce Nové Zámky Kolárovo Komárno mapa Nitrianskeho kraje
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolenká umožňuje spoznat území. Ubytování Nitra - Slovensko takovému spoznání napomáha.