apartment, ubytování

Nacházíte se v části :   Slovensko ubytování  >  města v Slovenkých krajích  >  Trenčiansky kraj  >  ubytování v Trenčíně

ubytování Trenčín - Slovensko

      Ubytování v Trenčíne
Objevte neco nové na Slovensku  
 

penzion Svorad - Slovensko

penzion Svorad Trenčín - SlovenskoJde o nabídku ubytování v historickém centru Trenčína. Penzion je nakuřácky a má kapacitu 42 lůžek. Všechny pokoje mají koupelny se sprchou a wc. Na okolí je více restaurací, muzeí, historických památek ... Kontakt je na požádání pomocí e-mailu.

pokoj penzionu Svorad v Trenčíne - Slovensko

 
pozadí pozadí

 

        Dovolená v Trenčíne
Nabídka dobrého standardu na Slovensku  
 

Penzión Royal - Slovensko

Penzión Royal Trenčín - SlovenskoModerný penzion je třihvězdičkový vybavěn nejnovější technikou. Pokoje jsou kompletne vybavěné, k dispozici je klimatizovaná restaurace, krytá terasa, konfernčné salóny, parkovište. Penzion je v blízkosti centra s dobrým přístupem. V blízkosti se nachází cyklistická trasa, korčulování, krytý a letný bazén, hrad ... Pokoje jsou vybavěny s LCD TV-sat, připojením na internet, koupelnou, wc, elektricky ovládané rolety, stůl. Kontakt je na požádání pomocí e-mailu.

pokoj penziónu Royal v Trenčíne - Slovensko

 
pozadí pozadí

Pro svou polohu je město Trenčín centrem obchodu, hospodářství, kultury. Organizují se tady výstavy a veletrhy. V roce 2010 tady žije 60 000 obyvatelů. Město patří k nejstarším na Slovensku. Zmínky o nem jsou z 11 století. Město je od dávna správným centrem středního považí. Důkazy o osýdlení jsou již s před 200 000 roků. Vedla tady větva Jantárové cesty na Pobaltí. Putovali tude ruskí, grécky a římský obchodníci, kteří obchodovali se vzácnym jantárem a antickými výrobkami.

Zmínka o Trenčanském hradu je z období válek mezi Uhroským Králem Šalamúnem a Českým knížetstvím. Zmínky jsou o tatárskych vpádech, kterým Trenčansky hrad odolal. Asi o 50 roků pozdeji Trenčín zaznamenal slávu Matúše Čáka, který tady měl centrum jeho majetků. Po jeho smrti městu ostali výsady slobodného královského města s hradbama. Neskorší války a hladomor spůsobili nejvěčší škody a utrpení ze všech Slovenských měst. V 16 a 17 století město zaznamenalo rozmach umení a kultury. Po Rakousko - Uhorském vyrovnání Trenčín stratil slobodu královského města a byl podřízen trenčanskému županovi.

V roce 1649 se tady usadili jezuiti, kteřý měli velký vplyv na rozvoj hudby a divadelnictví. Postavili budovu kolége, kde byla divadelná sála. Na tuto éru nadvázali piaristi. Jejich tvorba trvala od zrušení řeholí v roce 1950. Začátkem 20 století se modernizuje doprava a vzniká průmysl. Rozvíjel se potravinársky, strojárenský, odevný, lihovarncký, dřevospracujíci průmysl a spracování vlny.

Mezi památky patří Trenčansky hrad, fařské schody, reliéf Jána Jiskru z Brandýsa, hotel Tatra, Fařský kostel Narozní Panny Marie, morový sloup, Piaristický kostel sv. Františka Xaverského, Pasáž Zlatá Fatima, Župní dům, Synagóga, Karner sv. Michala, Evanjelický kostel, Ranobarokový klášterný komplex.

Objednejte si skvělou dovolenou na Slovensku!
Kliknete na názvy na mapě Slovenska

 mesto Dubnica nad Váhom mesto Nové mesto nad Váhom mesto Partizánske mesto Považská Bystrica mesto Prievidza mesto Púchov mesto Trenčín mapa Trenčianskeho kraja
ubytování - města
Slovensko - lázně
dovolená v Nízkých Tatrách
Slovenské ubytování
Ceny, objednávkový formulář
Jak se tam dostanu
Vybavění pokojů
Mapa stránky
Automapa Tater
Kontakt> English version

Založit odkaz
 

Dovolená umožňuje spoznat území. Ubytování Trenčín - Slovensko takovému spoznání napomáha.